Tomáš Jakoubek aka

Žako

Kdo je Žako?

Improvizátor, larper, hráč deskových her, žonglér, občasný hráč na ukulele, bývalý šermíř a srdcem i duší českotřebovák. Dlouhé roky žil a studoval v České Třebové, ale poslední dobou již žije v Pardubicích. Už je to dlouho co je jeho život ovlivněn improvizační skupinou Paleťáci, která mu jak pozitivně tak i negativně působí na jeho život. To všechno co mu vzala mu také ale mnohonásobně opět vrátila, ať už zážitky tak také přátelstvím, vztahy a další rodinou.

Působil v brněnském uskupení Kamarádi Nacvičených Scének. 11 let byl šermířem českotřebovské skupiny Tartas, se kterou objel spoustu českých hradů a zámků. Dochází jako Zdravotní klaun do nemocnic k nemocným dětem, u kterých se pokouší vykouzlit na tváři úsměv a smích, stejně jako divákům na Paleťáckých představeních.

Užívá si vystupování před lidmi, navštěvuje semináře českých i zahraničních lektorů. Nebojí se sám lektorovat, co se již naučil nebo někde viděl. Rád dělá věci, které mají smysl. Předává principy divadelní improvizace lidem, kteří je mohou využít v profesním a osobním životě. A zastává názor, že básně by se měly rýmovat 8)

Rozhovory „Do hloubky“

Do hloubky
Do hloubky
Do hloubky se Žakem!
Loading
/

 

Chcete se o Žakovi dozvědět ještě něco dalšího? Můžete se podívat na záznam jeho návštěvy v Antré.

Pár otázek

  • Proč máš doma skříň plnou deskových her?
  • Protože jedna z mnoha věcí, která mě právě baví, jsou deskové hry. Na většině z nich je totiž super, když se u jejich hraní bavíš společně s dalšími lidmi. A na některých ani nezáleží, jestli někdo vyhrál, nebo ne.
  • Máš rád děti?
  • Záludná otázka. Asi ano. Proto dělám tábory pro rodiče s dětmi, asi proto pracuji ve školce a asi proto dělám zdravotního klauna.
  • Políbil jsi víc mužů nebo žen?
  • I když tomu spousta fotek nenapovídá, ženy mám rád a myslím, že jsem jich v životě políbil víc než mužů.
  • Tvůj nejoblíbenější larp?
  • Hell on Wheels a Blackhill. Divoký západ ve westernovém městečku by si měl na několik dní zažít každý.