Média

Píše se o nás a rádi promlouváme na vlnách Českého rozhlasu

19.08.2023

Na Příhrádku v Pardubicích se improvizovalo. Zapojili se i diváci.

Léto na Příhrádku opět přilákalo návštěvníky na divadelní představení, tentokrát ovšem ne na to tradiční, ale na improvizační a bez scénáře. Herci zde předvedli své umění a nezapomněli zapojit ani návštěvníky.

25.09.2020

Paleťáci nás baví! Báječná parta herců a lektorů improvizačního divadla posílá všem dobrou náladu

Jak si poradit v obtížných situacích? Jak pohotově zareagovat? To vás naučí Paleťáci, zkušení herci, nadšení improvizátoři, zapálení lektoři a dobří kamarádi při kurzech improvizace a otevřené techniky.

16.04.2019

Zahrají i okno. Paleťáci už deset let improvizují

Akce a reakce. To jsou zásadní okamžiky správné improvizace. Možná překvapivě se za ní ale ukrývá poctivá příprava. „Každý týden několik hodin trénujeme, jezdíme na kurzy, vzděláváme se v tomto řemesle. Učíme se strukturu příběhu, základy zpěvu, herectví, práci s tělem na jevišti. Snažíme se brát si z každého odvětví, co potřebujeme,“ říká člen improvizačního souboru Paleťáci Tomáš Jireček.

14.05.2018

Klauni ovládli náměstí, začala Náchodská Prima sezóna

Úvod festivalu oživila street show divadelní improvizační skupina „Paleťáci“ z Pardubic nebo ostravská kapela Fíha. V pondělí večer si návštěvníci v rámci jazzového večera mohou poslechnout Swingband Jana Matouška z Prahy, který vystoupí od 19 hodiny v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě.

13.12.2017

Paleťáci: Naučíme vás improvizovat

Pardubáci lehce ťápající improvizací. Tak si začala říkat parta kamarádů, která se scházela při čaji a z nudy si vymýšlela různé zábavy. Od té doby vlastně nepřestali, a tak se improvizované divadlo stalo jejich společným koníčkem. „Paleťáci vás nejenom pobaví, ale naučí vás i jak být pohotoví, jak odhodit zábrany a v neposlední řadě i jak si víc užívat života a všeho, co nám nečekaně přinese,“ říká v rozhovoru pro Quartier usměvavá Andrea Moličová, trenérka Paleťáků.

29.01.2016

Improvizace je umění, jak si poradit v obtížných situacích. Naučí vás jej PALEŤÁCI

Hosté Radioporadny Andrea Moličová a Tomáš Jireček: Jak si poradit v obtížných situacích? Jak pohotově zareagovat? To vás naučí PALEŤÁCI. Zkušení herci, nadšení improvizátoři, zapálení lektoři, dobří kamarádi. Ověřené techniky a hry v kurzech improvizace.

24.09.2015

Improvizovat nemusíte jen v divadle. Paleťáci začnou vyučovat pohotovost

Nejen na jevišti je třeba zachraňovat situaci. Skupina improvizačního divadla chce také vzdělávat zájemce v oboru mezilidské obratnosti…

30.09.2015

Do Hradce míří improvizační divadlo. Jen žádnou paniku, vzkazuje

Jedinečnou improshow plnou smíchu slibují do Hradce přivézt už ve středu Paleťáci z Pardubic. O tom, co se bude hrát, rozhodnou sami diváci od osmi hodin večer v Galerii Artičok na třídě Karla IV.

Máte na nás dotaz?

Nechte nám zprávu a my vám brzo odepíšeme

    Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním údajů.