Nicola Skalická aka

Níca

Kdo je Níca?

Níca je dobrodruh, energie, která může být klidná a milá k pohlazení, ale naopak i totální střela, živá a nespoutaná. I když ji ta nespoutanost baví, stejně jako liška z Malého Prince má připoutání se ráda, a tak tvrdí, že nemá domov jeden, ale hned několik, ať už v kostarické džungli, balijské vesnici, nicaragujském slumu nebo v zemích dalších. Je pro ni přirozené toulání se, po světě i vlastní mysli, v samotě i ve společnosti. Když může, dobrovolně se uvádí do nekomfortu a vytváří z něj komfort, díky čemuž se dostala i k Paleťákům. Coby Exilačka na to šla obráceně, s touhou po dobrodružství se vrhla na parkety jeviště a až po představení se s radostí přidala na tréninky, které jí milí Paleťáčci nabídli.

Níca je lidupracant, a i když by někdo mohl mít pocit, že práce s lidmi je spíš liduprcantství, Níca si to nemyslí. Poskytuje terapie a léčitelství, propojuje se s lidmi, naslouchá jim a vytváří bezpečný prostor. Zároveň zdarma působí jako chatový konzultant pro děti a mladé dospělé. Pohybuje se v neziskovém sektoru, je tam, kde je zrovna potřeba, a taky je koordinátorkou Paleťáckých kurzů.

Pár otázek

  • Jaké nejexotičtější jídlo si jedla na svých cestách?
  • Rozhodně polévku, ve které jako příloha plavaly plasty. A taky grilované kobylky. Mňaminka. Oboje.
  • Co Ti dává chůze na bose?
  • Já teda jako na bose, nebo na bosu, moc nechodím. Sice je to dobrá pomůcka pro vytvarování zadku, ale mám radši činky, takže bosu nevyhledávám, i když je jeho tvar lákavý a zábavný. Oproti tomu ale ráda chodím na boso, což mi dává krásný uzemnění, pocit, že jsem spojená se Zemí, že ji cítím, a taky někdy hezký pohlazení od travičky. Někdy to teda dost bolí, to když třeba zrovna šlápnu na šutr, kterej tam byl dřív než já a má naprostý právo tam být, ale tím si vlastně posiluju i svůj práh bolesti, pozornost a uvědomění, kam to vůbec šlapu.
  • Za jak dlouho by si chtěla, kdyby si měla tu možnost, procestovat svět?
  • Kdybych měla tu možnost, tak za celej život, předpokládám. Čím víc času v jedné zemi, tím líp! (Počítej spíš na měsíce, než několikaroční žití). Někde si pobejt dýl, někde krátko, ale pohybovat se s flow a lehkostí, podle toho, jak to zrovna cítím a jak mě daná země přijme.
  • Jakou nejdelší/nejkratší délku vlasů si kdy nosila?
  • Nejdelší vlásky měla malá Nicinka až snad do 20 let. To se sotva stříhala, a už z mámy vylezla s krutopřísným množstvím vlasů. Pak si ale nechala od svého přiopilého bratra udělat „šmik-šmik“, a vydala se na éru mikád, kdy nejkratší vlasy měla lehce nad ramena, pod uši, prostě něco mezi. Takže vlastně podobně, jako když se narodila (kecám).