Karolína Davidová aka

Kája

Kdo je Kája?

Kája je (ne)řízená střela, co lítá mezi divadlem, rozhlasem, moderováním akcí pro malé i velké a nebo nějakým dobrodružstvím nejlépe někde s pasem za pasem. V impru je to benjamínek, ale s divadlem už se kamarádí tak dlouho, že si neumí představit život bez něj. Studovala muzikál na Ježkově konzervatoři v Praze a pak se sem tam mihla ať už na divadelních prknech nebo před kamerou.. Našla se v pardubickém Divadle Exil, kde jí bylo osudné i setkání s Paleťáky. Je to holka plánovač, ale času pořád nemá tolik, kolik by si přála, aby mohla všechno a všechny stihnout. Ostatně i proto chvíli trvalo, než se k nám prokousala.. ale impro a hlavně samotní Paleťáci jí učarovali natolik, že se chtěla stát jednou z nich. A když si tahle holka něco zamane.. Popsat samu sebe je pro ni oříšek, protože se cítí dobře v Pardubicích, kde je doma, stejně jako s batohem na zádech vstříc novému dobrodružství! Radost jí udělá když si obuje běžecký boty, polkne doušek výběrové kávy a nebo se nadechne čerstvýho vzduchu s vůní lesa a hor. Je to aktivní holka, co má ráda živo(t) a těší se na všechno, co ji s Paleťáky potká!

 

 

 

Pár otázek

  • Kolika hlasy dokážeš mluvit?
  • Tak to netuším, začala jsem s tím už jako malá holka, kdy jsem v první třídě na základce imitovala scénky z Tele tele a vyprávěla vtipy, kterým jsem sama nerozuměla. Tam jsem zjistila, že ten hlas ovládám a v šesti letech můžu znít jako Carda Retarda nebo Geňa. Když jsem pak viděla filmy s Robinem Williamsem a Jimem Carreym, učarovalo mi to. Začala jsem se učit různé zvuky a dneska jako když to najdu.. sama jsem občas překvapená, “co ze mě leze”.
  • Tvůj nejoblíbenější film?
  • Cokoliv s Audrey Hepburn a Fredem Asteirem.
  • Jakou činoherní roli, co jsi hrála, máš nejraději?
  • Lámu si hlavu div si ji nezlomím, ale nedokážu odpovědět. Do dneška vzpomínám na maturitní představení inscenace Don Juan, kde jsem hrála Elvíru, jeho ženu. Myslela jsem si, jakej to pro mě není protiúkol, hrát jeptišku, ale nakonec jsem v sobě našla křehkost o který jsem do tý doby nevěděla. Takhle to mám s každou další rolí. Lákají mě protiúkoly, abych se vzápětí dozvěděla něco o sobě.. teď jsem spokojená. V Lajce se vyřádím, Betyna je za odměnu a Kráska je zase výzva, hora, kterou musím pokaždý zdolat. Někdy ji vyběhnu snáz a jenom si u toho pořádně zafuním a někdy si při tom výstupu pořádně natluču. Takže abych se vrátila k otázce, favorita nemám, všechny role si hýčkám a jsem za ně vděčná.
  • Co ráda děláš kromě divadla?
  • Moc ráda vyrážím na hory nebo někam dál poznávat nová místa. Ideálně po svejch. Ráda zkouším nové sporty. Běhám. Plavu. Ráda si prozpěvuju, piju dobrý kafe a čtu poutavý knížky.
  • Jaký nejdivnější zážitek, na který by se mohlo říct „No jo blondýna!“ se ti kdy stal?
  • Těch bylo! Barvu vlasů si nikdy nezměním, je to moje omluvenka. Ale vybavuje se mi chvíle, kdy jsem nasedla do auta a po nastartování nejelo. Svítila oranžová kontrolka motoru a já byla hrozně vyděšená. Po sérii hrůzných scénářů, co se vlastně stalo, přišlo rozhřešení. Byla to zatažená ruční brzda 🙂