Stanislava Franková aka

Stáňa

Kdo je Stáňa?

Stáňa je učitelka na prvním stupni s aprobací dramatická výchova. Už od malička o ní říkali, že je to herečka, která se uměla rozbrečet na pokyn. Bohužel neměla možnost si své herecké sny splnit, a tak si je začala plnit až v dospělosti. Začala s dramatickým kroužkem pro děti v různých věkových kategoriích a uskutečnila s nimi několik divadelních představení. Práci s dětmi miluje, ale po letech hraní a předvádění před nimi jí došlo, že jí to nestačí a začala toužit po větším vzrušení. Přes kamarádku se dostala k divadelnímu souboru NERUšKRUHu se kterým už spolupracuje tři roky. Každou roli si užívá stejně jako každé představení, i když je to pro ni pokaždé výzva postavit se před publikum.

K Paleťákům ji přivedl kolega z divadla a hned se do improvizace zamilovala. Což je paradox, když má v povaze, že potřebuje mít vše předem nalinkované a rozvržené a v improvizaci jde přesně o opak. A možná právě proto ji to tak baví. Může vyzkoušet jít dál za vlastní hranice, které ji svazují.
Dalo by se říct, že se v jejím životě objevuje hodně takových protikladů, od maličkostí, které známe všichni až po velké životní situace, které ji ovlivňují. Jako příklad bychom mohli uvést: Rodinu, kterou miluje a prala by se za ni zuby nehty, ale kterou má 200km daleko. Kočka, kterou má doma a zbožňuje ji, přestože ještě před třemi roky nesnášela kočky. Je to drsná holka, která vyrostla v Ústeckém kraji, a přesto že se naučila i prát, ráda si o sobě myslí, že je princezna a brečí i u reklamy.
Ráda si vyleze na umělou stěnu, zacvičí jógu nebo se prostě jen pobaví s přáteli. Jejím motem je: „Nezáleží na tom kde jsi, ale s kým tam jsi.“  Pokud má příležitost, nedělá jí problém vyzkoušet nové věci.

Pár otázek

  • Jak ses dostala do Východních Čech?
  • Do východních Čech jsem přijela původně studovat vysokou školu, konkrétně do Hradce Králové. Po 5 letech jsem se do města zamilovala a zjistila jsem, že se nechci vrátit do Chomutova. Na jeden rok mě sice vítr zavál do středních Čech, ale hned, jak se naskytla příležitost, vrátila jsem se zpět.
  • Jaký nejvyšší tón zazpíváš?
  • Nejvyšší tón zazpívám klidně C3, jenže to nikdo nechce poslouchat :-) . Čistě zazpívaný nejvyšší tón je o oktávu nižší.
  • Jak nejraději relaxuješ?
  • Nejraději relaxuji při hudbě se zajímavou knihou. V tomto případě jsem úplný knihomol, který většinou chodí z knihovny s plnou náručí knih. :-)
  • Který sport máš nejradši? A na který se nejradši koukáš?
  • Ráda lezu na umělé stěně a v zimě zase lyžuji. Na sporty moc nekoukám. Jediné, co sleduji, je mistrovství nebo olympiáda v hokeji, a to spíše kvůli atmosféře a dobrým přátelům.
  • Jakou část roku máš nejradši a proč jsou to zrovna prázdniny? :-)
  • Každá část roku má něco do sebe a těžko se mi mezi nimi vybírá. V každém období si najdu něco, na co se těším. Jestli bych se měla rozhodnou jen pro jedno, pak je to jaro. Miluji, jak se příroda začíná probouzet a kolem se postupně objevuje víc a víc barev.