Eliška Applová aka

Eliška

Kdo je Eliška?

Divadlem žiju už od dětství. Od první třídy dramaťák, v patnácti jsem přesedlala na poloprofesionální divadlo a občas se objevila i v malých filmových rolích. Impra jsem se ale vždycky bála, dokonce jsem mívala opakované noční můry, že jsem zapomněla text, měla to nějak odimprovizovat, ale stála jsem jak zařezaná a nevydala ze sebe ani pozdrav. No ale jak se říká, odříkanýho chleba… A může za to Žako a jeho skvělý impro workshop!

Stejně jako Drirr jsem hráčkou a tvůrkyní rolových her zvaných larpy, momentálně se chystáme společně uvádět další běhy brakového westernu Legendy o Blackhill a scifi Den Trifidů. Dalším naším společným projektem je CostumElla – jako fotograf a fotomodelka jsme nemohli lockdown využít jinak, než focením. Larpy hraju (když nepočítám 7 letou pauzu) 10 let, fotím 11 let. Od dětství miluju deskové hry. A poslední 4 roky točím videoblog Vykojená mamyna. A naprostou shodou okolností jsem stejně dlouhou dobu rodičem. Náhoda?

Samé umělecké projekty, že? Tak vězte, že jsem vystudovaná zooložka a momentálně se snažím rekvalifikovat na IT.

Ale zpět k Paleťákům. Je to pro mě parta lidí, která je mi vzácná tím, že se s nimi cítím jako “mezi svými”. To je pocit, který mi od dětství chybí, nikdy jsem nebyla schopná nalézt partu, lidi, s nimiž mi bude dobře. To se mi povedlo až mezi larpery a Paleťáky. Je to pro mě opravdovou vzácností. S Paleťáky sdílím stejný drsný humor, který není úplně pro každého, ale nás, řekla bych, definuje.

O improvizaci s Eliškou v pořadu Do hloubky

Pár otázek

  • Jak tě napadlo živit se fotomodelingem?
  • Nenapadlo to mě, ale kamaráda. Do té doby mi nepřišlo, že bych mohla být atraktivní. Malá prsa, nulový partnerský život, celkově jsem měla ohledně svého vzhledu nízké sebevědomí. Až fotomodeling spolu s novým přítelem mi ho vyléčili. Ono totiž když je fotograf dobrý, umí kohokoliv vyfotit tak, aby skryl jeho nedostatky a vyzdvihl přednosti.
  • Je slimák oboupohlavní? A jak to, že to víš?
  • Protože jsem vystudovaná šnekoložka :D Slimáci jsou opravdu oboupohlavní. Během páření se společně zavěsí na vlákno slizu a ve vzduchu šermují penisy, které jsou někdy delší než oni sami. Snaží se oplodnit toho druhého, aniž by oni sami byli oplodněni. Hlemýždi se zas při sexu bodají šípy lásky. Studium měkkýšů je zajímavější, než by člověk řekl ;)
  • Kolik sester máš?
  • Dvě mladší sestry. Tři sestřenice. Jednu neteř. Jednu dceru… Až náš syn to prolomil!
  • Kdo je tvůj nejoblíbenější superhrdina? A proč?
  • Eee, já tak nemám ráda superhrdiny! To když už, tak antihrdiny. Misfits a tak. Ale kdybych si musela vybrat, tak je to Wolverine. Je to pěknej chlap, je tak akorát nerudnej a roztomilej. Vlastně mi trochu připomíná Drirra... (pozn. trenérky: Elišky manžel)